3. High Tech Port by MÜSİAD'da yabancı heyetleri ağırladık.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından her iki yılda bir düzenlenen uluslararası savunma sanayii ve iş geliştirme platformu ‘High Tech Port by MÜSİAD’ fuarının 3’üncüsü  9-12 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Fuarda sergilediğimiz Pakistan Deniz Kuvvetleri için geliştirilen denizde ikmal gemisi, MİLGEM projesi ve Siber Füzyon Merkezi büyük ilgi topladı.

Yılmaz, “Verimli görüşmeler gerçekleştirdik”
Türk Savunma Sanayi’in hangi noktaya geldiğini görmek için High Tech Port by MÜSİAD’ın gezilmesi gerektiğini söyleyen Davut Yılmaz, dünya geneline bakıldığında Türkiye’nin sahip olduğu dinamizmin başka bir ülkede görülemeyeceğini belirtti. STM’nin kurulduğu günden bugüne kadar gerçekleştirdiği projeler ve ileri teknoloji mühendislik ürünleri ile yüksek ölçüde deneyim kazandığını ve faaliyet gösterdiği sektörlerde kendi teknolojisini geliştirdiğini belirten STM Genel Müdürü Davut Yılmaz, “MÜSİAD’ın daha önce Katar’da düzenlediği fuara da katılmıştık ve çok olumlu geri dönüşler almıştık. Bu fuarda da Gürcistan, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, KKTC ve Kuveyt heyetlerinin planlı stant ziyaretleri oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Pakistan Silahlı Kuvvetleri’ne sağlamış olduğumuz hizmetler ve geliştirilen projeler çerçevesinde konuk heyetler ile önemli ve verimli görüşmeler gerçekleştirdik” diye konuştu.

STM Siber Füzyon Merkezi de fuara taşındı.
Öte yandan NATO’nun da gündemine taşıdığı ve son günlerin en önemli güvenlik konularından biri olan Siber Güvenlik konusunda Türkiye’de bir ilk olan siber uzaydaki saldırıları daha gerçekleşmeden haber veren STM Siber Füzyon Merkezi de High Tech Port by MÜSİAD’da konuk heyetler kadar fuar ziyaretçilerinin de dikkatini çekti.

High Tech Port hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.