8. Savunma Teknolojileri Kongresi 14-15 Ekim'de düzenlendi.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), ODTÜ-BİLTİR Merkezi, Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği'nin işbirliğiyle düzenlenen 8. Savunma Teknolojileri Kongresi-SAVTEK 12-14 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirildi.

Etkinliğe "Siber Güvenlik" konusunda STM Siber Güvenlik ve Büyük Veri Müdürlüğü'nden Dr. Mustafa Umut Demirezen davetli konuşmacı olarak katıldı.

Etkinliğin "İHA"larla ilgili oturumunda STM Sertifikasyon Müdürlüğü'den İpek Dokuman "İnsansız Hava Araçlarında İnsan Faktörleri" konulu bildirisiyle, STM Danışmanlık Müdürlüğü’nden Alper Kendi “İnsansız Hava Araçlarının Ayrılmamış Hava Sahalarına Entegrasyonu ve Türkiye” bildirisiyle ve "Yazılım"larla ilgili oturumunda ise STM RF ve Simülasyon Sistemleri Direktörlüğü'nden Ahmet Sezer ve Osman Buğra Sarıca "Hava Araçları Entegrasyon Platformlarının Sanal ve Gerçek Bileşenler İle Dağıtık Mimaride Geliştirilmesi" konulu bildirisiyle yer aldı.

Gümüş Sponsoru olduğumuz etkinliğin kapanışında STM Genel Müdür Yardımcısı Murat İkinci'ye STM'nin katkılarından dolayı plaket takdim edildi.​

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.