Akıllı şehirler çözümlerimizi İstanbul ve Ankara’da tanıttık.

World Cities Expo İstanbul Fuarı, 15-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde, 2. Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı 24 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir. 

STM olarak akıllı şehirler çözümlerimizi ve ürünlerimizi sergilediğimiz fuarlar kapsamında entegre siber güvenlik çözümlerimiz ile Türkiye’nin ilk akıllı otobüsü Avenue IBUS için TEMSA ile birlikte geliştirdiğimiz büyük veri teknolojisinin ürünü olan Fleetics’i tanıttık.

Fleetics; “Akıllı Araçlar, Büyük Veri Analitiği, Endüstri 4.0, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Siber Güvenlik" konularında işbirliği için uzun bir yola çıkan iki şirketin kısa bir sürede geliştirdikleri ilk akıllı teknoloji ürünü olma özelliğini taşıyor. Bu doğrultuda ortak yapılan yoğun AR-GE çalışmalarıyla tamamen milli bir sistem olarak geliştirilen Fleetics ürünü, büyük veri altyapıları veri bilimi teknikleri kullanılarak akıllı otobüslerden toplanan verilerin gerçek zamanlı incelenmesini mümkün kılıyor.

Fuar kapsamında Fleetics’in ilk kez canlı olarak kullanıldığı Kocaeli Üniversitesi Teknoparkı’na teslim edilen araçtan alınan canlı veriler ve bu veriler kapsamında gerçekleştirilen veri bilimi analizleri fuar katılımcısı belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve özel sektör ile paylaşıldı.