CYDECSYS zafiyet yönetimi ürünümüzün lansmanını gerçekleştirdik.

STM mühendisleri tarafından yerli ve milli olarak geliştirilen CYDECSYS Siber Güvenlik Karar Destek Sistemi, 31 Ekim’de gerçekleştirilen lansman toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı.

STM Genel Müdür Yardımcısı Ömer Korkut'un şirketin siber güvenlik vizyonu hakkında bilgi vermesinin ardından STM Siber Güvenlik ve Büyük Veri Direktörü Dr. Emin İslam Tatlı ve STM Siber Güvenlik Ürün Servis Geliştirme Grup Lideri Sn. Özkan Boztaş CYDECSYS ürününün demosu üzerinden katılımcılara bilgi verdi.

CYDECSYS Hakkında:

CYDECSYS, ağ topolojisi oluşturma, zafiyet tespit etme, riske göre sınıflandırma ve saldırı ağacı oluşturma gibi işlemleri bütünleşik olarak otomatik hale getirerek, siber güvenlik süreçlerinin yönetimine destek oluyor. 

Türkiye’nin yanı sıra uluslararası pazarlarda da rekabet edecek özelliklere sahip olan CYDECSYS, mevcut sistemler üzerindeki zafiyetleri kritiklik seviyesine göre listeleyip bu zafiyetler için alınacak önlemleri simüle edilerek, sistemlerin risk seviyesindeki değişiklikleri tespit ve takip edebiliyor.