Pakistan'la siber güvenlik alanında anlaşma imzaladık.

27-30 Kasım 2018 tarhileri arasında Pakistan'nın Karaçi şehrinde düzenlenen IDEAS 2018’de STM ve Air University arasında siber güvenlik ve bilişim alanında DoU (Ortak Anlayış Belgesi) Anlaşmasına imza atıldı.

İmza töreni SSB Başkan Yardımcısı Sn. Mustafa Murat Şeker, STM Genel Müdürü Sn. Murat İkinci, Pakistan Air University Rektör Yardımcısı Mareşal Sn. Marshal Faaiz Amir ve yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

Anlaşmayla kapsamında STM, Pakistan Air University öğrencileri ile öğretim üyeleri için siber güvenlik, bilişim alanında özel eğitim ve staj programları organize edecek, uluslararası konferanslar, çalıştaylar düzenleyecek, yüksek lisans programlarında araştırma projlerine danışmanlık verecek ve üniversite de Ulusal Siber Güvenlik Merkezi’nin (NCCS) kurulması için alt yapı çalışmalarına destek verecekti. Bu hedeflerle Pakistan’ın siber güvenlik alanında stratejilerini belirleyen ve Pakistan Ulusal Siber Güvenlik Merkezi National Centre of Cyber Security (NCCS) kurulumundan sorumlu kurum olarak atanan Pakistan Air Üniversitesi’nin siber güvenlik alanında yetkinliklerinin arttırılmasına katkı sağlanacaktır.