Deniz Projelerimizi ve Vurucu İHA Sistemlerimizi Kolombiya’da Sergiledik

02.12 2021

STM%20Expodefensa%20Fuar%C4%B1%20Kolombiya%20(1)

Kolombiya’da gerçekleştirilen Expodefensa Fuarı’nda, askeri deniz platformlarımızı ve taktik mini İHA sistemlerimizi sergiledik.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde, Türkiye’nin ihtiyaçları için elde ettiğimizi tecrübeleri; dost ve kardeş ülkelere de taşıyan şirketimiz, Güney Amerika’nın en büyük savunma fuarlarından Expodefensa 2021’e katılım sağladı.

Kolombiya’nın başkenti Bogota’da 29 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Expodefensa Fuarı’nda yerimizi alarak, deniz projelerimizi ve taktik mini İHA sistemlerimizi Güney Amerika ile buluşturduk. STM olarak, Expodefensa 2021’de; Kolombiya Deniz Kuvvetleri için MİLGEM tekne formunda, teklif kapsamında tasarladığımız CF3500 Fırkateynini sergiledik. Fuarda İ-Sınıfı Fırkateyn ile taktik mini İHA sistemlerimiz; ALPAGU, KARGU ve TOGAN’ı ziyaretçilerin beğenisine sunduk.

Kolombiya Savunma Bakanı, Kolombiya Deniz Kuvvetleri heyeti başta olmak üzere, Güney Amerika’dan çok sayıda üst düzey heyeti de Expodefensa’da standımızda ağırladık.

Bu haberi paylaşın
  • Twitter
  • Linkedin
  • facebook

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.