Hayallerindeki Dronu Çizdiler, STM Gerçeğe Dönüştürdü

05.02 2023

STM Hayalindeki Dronu Çiz

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'te yer alarak, geleceğin mucitleri ve mühendisleri ile bir araya gelen STM, bir çok etkinlik ve milli ürünlerini TEKNOFEST kuşağıyla buluşturuyor. 

Geçtiğimiz yıllarda TEKNOFEST’te STM standını ziyaret eden minikler, “Hayalindeki Dronu Çiz” etkinliğine katılarak, yeteneklerini sergiledi. Dronlarına isim veren çocuklar, özelliklerini yazmayı da ihmal etmedi. Türkiye’nin taktik mini İHA üretiminde öncü şirketi STM, hünerlerini gösteren çocuklara bir sürpriz yaparak, onların hayallerindeki dronları gerçeğe dönüştürdü.

1000’den fazla çizimin içinden seçilen üç dron tasarımı 3D modelleme yapılarak gerçeğe dönüştürüldü. GÖKDELEN, KARTAL ve PAMUK ŞEKER’in maketleri, geleceğin mühendisleri olan tasarımcılarına hediye olarak gönderildi.

GÖKDELEN'in özellikleri: Lazer atabiliyor, kamera kaydı yapabiliyor ve uçabiliyor

KARTAL'ın özellikleri: Güneş paneli ile enerjisini depoluyor, yedek eşya ve bagaj taşıyabiliyor, kanca-ip bulundurabiliyor.  

PAMUK ŞEKER'in özellikleri: İnsan duygularını anlıyor, söylediğine cevap veriyor ve süper uçma moduna sahip.

Cumhuriyet'in 100. yılı olan 2023'te İzmir, Ankara ve İstanbul’da yapılacak TEKNOFEST’te, STM bir çok etkinlik ve ürünüyle teknoloji meraklısı genç ve çocuklarla bir araya gelmeye devam edecek.  

STM Hayalindeki%20Dronu%20%C3%87iz%20(1)

 

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.