Milli Gemiler ve Taktik Mini İHA Sistemleri IDEAS 2022’de Görücüye Çıkıyor

11.11 2022

Stm Ideas Twitter

Türk savunma sanayiinin öncü firmalarından STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş, milli mühendislik ile üretilen teknolojilerini ve kabiliyetlerini farklı coğrafyalarda sergilemeye devam ediyor. Güney Asya’nın önemli savunma fuarlarından Uluslararası Savunma Fuarı ve Semineri IDEAS’da STM, milli projelerini sergilemek üzere yerini alacak.

STM500 Pakistan’da Görücüye Çıkıyor

STM, IDEAS 2022’de; İstif (İ) Sınıfı Fırkateyn, Pakistan Denizde İkmal Tankeri (PNFT) ve milli mühendislik becerileri ile tasarlanan, küçük boyutlu denizaltı STM500’ü fuara katılanların beğenisine sunacak. Keşif gözetleme, özel kuvvetler harekâtı, denizaltı harbi gibi taktik ihtiyaçlara cevap vermesi için milli imkanlarla tasarlanan olan STM500, Güney Asya ile buluşacak.

Vurucu ve Gözcü İHA’lar Pakistan’da Sergilenecek

STM tarafından geliştirilen deniz projelerinin yanı sıra taktik mini İHA sistemleri de Pakistan'ın Karaçi şehrinde düzenlenecek IDEAS 2022’de STM standında sergilenecek. Taktik mini İHA sistemleri alanında dünyada öncü ve rekabetçi teknolojiler üreten STM, Türkiye’nin ilk mini vurucu İHA’sı KARGU, milli gözcü TOGAN ve sabit kanatlı vurucu İHA sistemi ALPAGU’yu Uluslararası Savunma Fuarı ve Semineri IDEAS’da ziyaretçiler ile buluşturacak.

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, yenilikçi ve milli platformlarla IDEAS’ta yer alacaklarını belirterek, “Dost ve kardeş ülke Pakistan’da bugüne kadar önemli projelere imza attık. Pakistan Donanması için tasarladığımız, Türkiye’nin yurt dışına yapmış olduğu en büyük tonajda askeri gemi inşa projesi Pakistan Denizde İkmal Gemisi PNS MOAWIN’i Karaçi’de inşa ederek 2018 yılında teslim ettik. Yine Pakistan’ın sahip olduğu Agosta 90B Sınıfı Denizaltıların modernizasyonunda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Projede ilk denizaltıyı teslim ettik ve diğer iki denizaltının modernizasyon çalışmalarını devam ettiriyoruz. Türkiye tarafından üretilecek 4 adet Ada Sınıfı Korvet Projesinde de ana tahrik sisteminin tedariki ve entegrasyonuna yönelik mühendislik kabiliyetiyle görev alıyoruz. Pakistan’ın savunmasının gücüne güç katmak için yeni iş birliklerine ve ortak çalışmalara imza atmak istiyoruz. Yenilikçi ve milli platformlarımızı IDEAS’ta sergileyeceğimiz için heyecanlıyız” dedi.

Pakistan’ın Karaçi şehrinde, Karachi Expo Centre’da 15-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası Savunma Fuarı ve Semineri IDEAS’da, STM askeri deniz platformları ve taktik mini İHA sistemleri ile 1 numaralı Salon, A22 no’lu stantta yerini alacak.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.