STM Azerbaycan Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı ADEX 2022’de

05.09 2022

STM ADEX FUARI 1089x611px

Türk savunma sanayiinin öncü firmalarından STM, yenilikçi ve milli, savunma sanayi ürünlerini yurt dışında sergilemeye devam ediyor. STM, Güney Kafkasya ve Orta Asya’nın en önemli fuarlarından olan ve bu yıl 4’üncüsü yapılacak olan Azerbaycan Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı ADEX 2022’de askeri denizcilik projeleri ve taktik mini İHA sistemleri ile yerini alacak.

STM500 İlk Kez Kardeş Vatan Azerbaycan’da Sergilenecek

Milli mühendislik becerileriyle sığ sular için geliştirilmiş dizel-elektrik atak denizaltısı STM500 Azerbaycan Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı ADEX 2022’de sergilenecek. Keşif gözetleme, özel kuvvetler harekâtı, denizaltı harbi gibi taktik ihtiyaçlara cevap vermesi için STM mühendisleri tarafından, milli imkanlarla tasarlanan olan küçük boyutlu denizaltı STM500 böylelikle ilk kez ADEX 2022’de sergilenmiş olacak.

Milli Mühendislik Ürünleri de ADEX 2022’de Yerlerini Alıyor

Türkiye’nin ilk milli fırkateyni olma özelliğine sahip İstif (İ) Sınıfı MİLGEM, ağır deniz koşullarında, açık denizde ve kıyıya yakın sahalarda suüstü ve hava savunma harbi görevleri icra etmek üzere tasarlanan STM-MPAC Hücumbot; görüş içi ve görüş ötesi hedefleri tespit ve imha etme kabiliyetine sahip döner kanatlı vurucu İHA sistemi KARGU, taktik seviye keşif, gözetleme ve görüş ötesi hedeflerin isabetli şekilde imha edilmesi maksadıyla tasarlanan sabit kanatlı vurucu İHA sistemi ALPAGU ve özgün uçuş kontrol sistemi ve görev planlama yazılımına sahip gözcü İHA sistemi TOGAN da ADEX 2022’de STM standında yerlerini alacak.

6-8 Eylül tarihlerinde Bakü Expo Center’da gerçekleştirilecek olan Azerbaycan Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı ADEX’de STM, milli imkanlarla üretilen askeri deniz platformları ve taktik mini İHA sistemleri ile A-2106 no’lu stantta yerini alacak.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.