STM CTF (Capture The Flag) Heyecanı Başlıyor!

23.08 2022

Türkiye’de siber güvenlik alanında önemli projelerde imzası bulunan Türk savunma sanayiinin öncü isimlerinden STM, “Capture The Flag-CTF (Bayrağı Yakala)” etkinliğinin bu yıl 8’ncisini düzenliyor. Pandemi nedeniyle son iki yıldır dijital ortamda gerçekleşen Türkiye’nin en uzun soluklu siber güvenlik yarışması, bu yıl tekrar yüz yüze olarak geri dönüyor.

18 Ekim’de düzenlenecek ve beyaz şapkalı hackerların kıyasıya mücadelesine sahne olacak CTF’22 için başvurular ise bugün itibariyle başladı. Online olarak yapılacak ön elemenin ardından ilk 50’ye giren takım İstanbul’da düzenlenecek CTF’te yarışmaya hak kazanacak.

Siber Güvenlik Zafiyetlerini Bulmak İçin Yarışacaklar!

Siber güvenlik alanında farkındalık yaratmak ve insan kaynağını geliştirmek amacıyla düzenlenen CTF, bu alanda kariyer yapmak isteyen gençlerin ve siber güvenlik araştırmacılarının ilgi odağı oluyor.

CTF’ye katılan yarışmacılar kriptoloji, tersine mühendislik, web ve mobil uygulamalar gibi dallarda belirlenen hedeflere diğer yarışmacılardan önce ulaşmak için sistemlerdeki güvenlik açıklarından yararlanarak bayrağı yakalamaya çalışıyor.

Başarılı Yarışmacılara Ödüller ve Kariyer İmkanları

“Capture The Flag-CTF (Bayrağı Yakala)” etkinliğinde, birinci olan takım 75 bin TL, ikinci olan takım 60 bin TL, üçüncü olan takım ise 45 bin TL para ödülü kazanacak. Toplamda 180 bin TL para ödülünün yanı sıra birçok teknolojik ekipmanın da ödül olarak verileceği CTF’22 için başvurular ise ctf.stm.com.tr adresi üzerinden gerçekleştiriliyor. 

Etkinlik süresince STM’nin siber güvenlik uzmanları, eğitimler vererek tecrübelerini gençlerle paylaşacak. Başarılı yarışmacılar STM’de staj veya kariyer yapma şansına da sahip olabilecek.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.