STM’nin Milli Savaş Gemileri Asya Pasifik'te Boy Gösterecek

20.05 2023

STM

Yenilikçi ve milli çözümleri hız kesmeden geliştiren STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş, milli teknolojilerini yurt dışında sergilemeye devam ediyor.

STM, Asya Pasifik bölgesinin en büyük savunma fuarlarından biri olan Langkawi Uluslararası Denizcilik ve Havacılık Fuarı’nda (LIMA) deniz projelerini Güney Asya ülkeleri ile buluşturuyor.

MİLGEM ve STM500 Dahil 6 Farklı Proje Malezya’da

Yenilikçi milli mühendislik çözümlerini Türk Deniz Kuvvetleri başta olmak üzere, Ukrayna ve Pakistan Donanması’na sunan STM, LIMA Fuarı'nda; Ada Sınıfı Korvet MİLGEM ve STM500 denizaltı başta olmak üzere 6 farklı deniz projesini görücüye çıkarıyor.

LIMA’23’de, STM standında Türkiye’nin ilk milli korvet projesi MİLGEM Ada Sınıfı, Türkiye’nin ilk milli fırkateyn projesi İ Sınıfı Fırkateyn, Pakistan Donanması için inşa edilen Denizde İkmal Tankeri (PNFT), Türkiye’nin ilk küçük boyutlu milli denizaltı projesi STM500, sürat-manevra gücü yüksek, satıhtan satıha güdümlü mermilerle hücum geliştirebilen STM MPAC Hücumbotu ve sahil güvenlik gemisi CG-3100 yer alacak.

Ada%20Class%20Corvette%20(1)

Güleryüz: Asya Pasifik’te Yeni İhracatlara İmza Atmak İstiyoruz

STM’nin Langkawi Uluslararası Denizcilik ve Havacılık Fuarı’na katılımı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, Güney Amerika’dan Uzak Doğu’ya, 20’den fazla ülkede iş birlikleri, ihracat ve iş geliştirme faaliyetleri yürüttüklerini belirterek şunları kaydetti:

“Donanmaların su üstü ve denizaltı platformlarının, daha efektif görevler yapması için tasarım, inşa ve modernizasyon faaliyetleri kapsamında, ihtiyaca özel özgün ve esnek mühendislik çözümler üretiyoruz. Ülkemiz savunması için çıktığımız yolda, bugün mühendislik tecrübelerimizi ve teknolojilerimizi dost ve kardeş ülkelere de aktarıyoruz. Güney Asya’nın önemli fuarlarından olan ve bu yıl 16.’sı düzenlenecek LIMA’da da, son derece modern tasarımlara sahip askeri gemilerimizle yerimizi alacağız. Dost ve kardeş ülke Malezya’nın denizlerdeki tüm ihtiyaçlarını, modern platformlarla hızlı şekilde karşılayabilecek tecrübe, mühendislik ve teknolojiye sahibiz. Asya Pasifik bölgesinde özellikle denizcilik alanında yeni iş birliklerine imza atmak istiyoruz.”

STM LIMA-2023 Stand Bilgileri

Stand No: B05

Tarih: 23-27 Mayıs 2023

Yer: Langkawi - Malezya

STM%20General%20Manager%20%C3%96zg%C3%BCr%20G%C3%BClery%C3%BCz

 

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.