HAVESİS

Hibrit Aviyonik Emülatör Sistemi

Teknik Yetenekler

DDS Tabanlı Mimari Gerçek zamanlı koşum için optimize edilmiş DDS tabanlı dağıtık mimari tasarlanmıştır.
Veriyolu Emülatörü Aviyonikler ile DDS konu uzayı arasında iki yönlü dönüşüm sağlayan, farklı veriyolu standartları ile DDS arasındaki sürücü donanımları/yazılımları ve arayüz dönüştürücü yazılım bütünüdür.
Konfigüre Edilebilirlik Veriyolu Emülatörü yazılımının esnek tasarımı sayesinde, XML tabanlı konfigürasyon dosyaları üzerinden sistemdeki veriyolları ve paylaşılan bilgiler iki yönlü olarak konfigüre edilebilmektedir.
Taktik Çevre Simülasyonu Hedef platformun, tanımlanan bir senaryo kapsamında sanal bir harekat ortamı içinde sanal unsurlarla etkileşim halinde taklit edilmesi için geliştirilmiş, DDS tabanlı bir simülasyon yazılımıdır.
HLA Uyumluluk Taktik Çevre Simülasyon yazılımı, olası simülasyon yazılımlarıyla entegrasyon için HLA uyumlu tasarlanmıştır.
Çoklu Veriyolu Desteği Veriyolu emülatörü;
MIL-STD-1553, ARINC-429, ARINC-629, ARINC-664, RS 232/422 protokollerini desteklemektedir.
Mimari esnek olup, anakart kapasitesi, sürücü donanımı/ yazılımı, teknik spesifikasyonları çerçevesinde ilave protokoller eklenebilir.
HLA-DDS Ağ Geçidi HLA tabanlı simülasyon yazılımlarının/ sistemlerinin DDS üzerinden doğrudan HAVESİS’e entegre edilebilmesi amacıyla geliştirilmiş, konfigüre edilebilir, iki yönlü protokol dönüşüm yazılımıdır.

 

İLGİLİ HABERLER

STM - Milli Gözcü STM TOGAN Türk Güvenlik Güçlerinde Görevde Tamamını oku
Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.