Geleceğimizi birlikte inşa ediyoruz

Savunma sanayimizi yenilikçi ürün ve hizmetler ile geleceğe taşırken, değişen ve gelişen dünyamızın yarattığı ihtiyaçları karşılamak için toplumumuzun yetenekleriyle güçlerimizi birleştiriyoruz.

 

Denizlerimizin kendi ürettiğimiz askeri gemilerimizle korunması ya da kurumlarımızın siber tehditlere maruz kalması gibi ulusal ölçekteki güvenlik ihtiyaçlarımızdan, tek bir bireyimizin etkilenebileceği siber tehditlere yönelik güvenlik ihtiyacına varıncaya kadar savunmayı bir bütün olarak ele alıyoruz.

Bizler güvenlik ihtiyacımızı savunma sanayimiz için yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirerek sağlamaya çalışırken yalnızca kendi kapasitemiz ile yetinmememiz gerektiğinin farkındayız. Bu sebeple sosyal inovasyonu ülkemiz için kritik konularda toplumsal desteğin alınması ve farkındalığın oluşması açısından da kaldıraç olarak görüyor ve odağımıza gençlerimizi alıyoruz.

Derin sulardan

kodların en ücra satırlarına…

Dar alanda sosyal iletişimi konu alan bir sosyoloji tezi denizaltılardaki yaşamı kolaylaştırabilir ya da bir sunucudaki açıklığın tespit edilmesi milyarlarca liralık zararı önleyebilir.

 

Denizaltı gibi kompleks, stratejik ve yüksek teknolojili bir platformda; malzeme biliminden kimyaya, fizikten beslenmeye ve hatta psikolojiye varan geniş bir yelpazede farklı disiplinlerden tez mertebesindeki katkıyı alabilmek için Derin Arayışlar Denizaltı Tasarımı ve Teknolojileri Yarışması kapsamında üniversitelerimiz ile birlikte çalışıyoruz.

Gelenekselleşen Capture The Flag (CTF) ile özellikle üniversite öğrencilerimizin siber güvenlik konusuna olan yatkınlarını artırıyor ve meraklılarını düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz yarışmamız ile bir araya getiriyoruz.

İnsan kaynağının düzenli ve kalifiye olarak temin edilmesine yönelik olarak hayata geçirdiğimiz StarTeaM Aday Çalışan Programı ile 3. ve 4. Sınıf öğrencilerinin şirketimiz bünyesinde yetiştirilmesi ve gelişimleri desteklenerek şirketimiz bünyesinde çalışma hayatına başlamasını hedefliyoruz.

MEB ile yaptığımız Protokol ile hem eğiticilerin eğitimi hem de öğrencilerin eğitimi kapsamında sahip olduğumuz siber güvenlik ve büyük veri konusunda öğretmelerimize eğitimler veriyoruz.

Stm Derin Arayislar Logo

DERİN ARAYIŞLAR

Gemi inşadan fiziğe, psikolojiden endüstri mühendisliğine kadar oldukça geniş bir yelpazede farklı bölümlerde öğrenim gören üniversite öğrencileri, mezunlar ve bu alanda son 5 yılda tez vermiş kişilerin katılabildiği yarışmamız. 

Sayfaya git

Stm Capture The Flag

CAPTURE THE FLAG YARIŞMALARI

STM’nin ulusal çapta düzenlediği Capture the Flag (CTF) yarışması 2015’ten beri her sene ekim ayında düzenlenmekte olup, Siber Güvenlik alanında ülkenin en önemli yarışmaları arasında yer almaktadır.

Sayfaya git

Stm Starteam Logo

STARTEAM

Lisans öğrenimi gören 3. ve 4. Sınıf öğrencilerin şirketimiz bünyesinde stajyer olarak başlayıp değerlendirmeler sonucunda Aday Çalışan olarak devam ettikleri; genç yeteneklerin gelişimlerini destekleyen ve onları çalışma hayatına hazırlayan bir programdır.

Sayfaya git

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.