Cumhuriyetin 100. Yılında TEKNOFEST Heyecanı İzmir'e Taşınıyor

26.09 2023

Türk savunma sanayiinin öncü firmalarından STM, milli teknolojilerini ve etkinliklerini, TEKNOFEST İzmir ile buluşturacak.

“Tam bağımsız savunma sanayii” ve “Milli Teknoloji Hamlesi” ışığında çalışmalarına devam eden STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ., TEKNOFEST’te geleceğin mühendisleri ve mucitleri ile buluşmaya devam ediyor. Cumhuriyet'in 100. yılında TEKNOFEST çoşkusuna bu kez İzmir ev sahipliği yapacak. Festival, 27 Eylül-1 Ekim 2023 tarihleri arasında İzmir Çiğli Havalimanı'nda gerçekleşecek.

TCG İSTANBUL ve STM500 İzmirlilerin karşısına çıkacak

STM, TEKNOFEST İzmir’de milli mühendislik gücüyle geliştirdiği teknolojilerini gençlerle buluşturacak. Türkiye'nin ilk milli fırkateyni olan ve yakın zamanda seyir testleri için Mavi Vatan’a açılan MİLGEM’in 5. Gemisi TCG İSTANBUL (F-515) ve Türkiye’nin küçük boyutlu ilk milli denizaltısı STM500’ün maketleri İzmir’de sergilenecek.

Terörle Mücadelenin Vurucu Gücü KARGU ve TOGAN Teknofest’te

Taktik mini iha üretiminde öncü çalışmalar yürüten STM, Türkiye’nin ilk milli vurucu İHA’sı KARGU, Türkiye’nin ilk sabit kanatlı mini vurucu İHA’sı ALPAGU ve milli gözcü İHA TOGAN’ı da sergileyecek. Deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarında etkin rol üstlenerek, 50’den fazla insanın enkazdan sağ kurtulmasını sağlayan, milli teknoloji STM Duvar Arkası Radar (DAR) da Teknofest’te olacak.

Beyaz Şapkalı Hacker’lar Hünerlerini Sergileyecek

Türkiye’nin “Siber Vatan” mücadelesinde önemli görevleri bulunan STM, siber güvenlik alanına ilgi duyan gençlere interaktif ve eğlenceli bir deneyim sunacak. STM standında özel olarak oluşturulan siber güvenlik odasında gençler, hazırlanan zorlu sorular ve görevleri yerine getirerek, siber güvenlik dünyasına giriş yapacak. STM standında minikler hayallerindeki gemi, denizaltı, uçak ve İHA’ları kağıda dökerek yeteneklerini sergileyecek ve en iyi üç tasarım gerçeğe dönüşecek. STM standını ziyaret eden öğrenciler ise STM’nin staj, aday mühendislik ve kariyer fırsatları hakkında bilgi alabilecek.

Güleryüz: Milli Teknolojilerimizi İzmir’e Taşıyacağız

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, “Cumhuriyetimizin 100. yılında TEKNOFEST kuşağıyla buluşmaya devam ediyoruz. İstanbul ve Ankara’nın ardından Egemizin incisi İzmir’de de STM’nin milli mühendisliğini ve teknolojilerini gençlerimizle bir araya getireceğimiz için mutluyuz. Tüm İzmirlileri yarışma alanlarımızı deneyimlemeye ve milli teknolojilerimizle tanışmaya davet ediyoruz” dedi.

Teknofest Video için Tıklayınız  

STM Hakkında

Savunma sanayiine mühendislik, teknoloji ve danışmanlık alanlarında 30 yıldır hizmet veren STM, bugün sahip olduğu temel kabiliyet ve teknolojilerini askeri deniz platformlarından taktik mini İHA sistemlerine, uydu çalışmalarından siber güvenliğe, büyük veri analitiğinden yapay zekâ uygulamalarına varan stratejik alanlarda kullanarak Türkiye'nin ve dost ülkelerin ihtiyacı olan kritik alanlarda çalışmalar yürütmektedir.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.