Türkiye'nin En Uzun Soluklu Siber Güvenlik Yarışması STM CTF 2023 Başvuruları Başladı

14.09 2023

Türkiye’nin En Uzun Soluklu Siber Güvenlik Yarışması: STM CTF (Capture The Flag) Heyecanı Başlıyor!

STM’nin bu yıl 9. kez düzenlediği, Türkiye'nin en uzun soluklu siber güvenlik yarışması “Capture The Flag-CTF (Bayrağı Yakala)” 27-28 Ekim’de gerçekleştirilecek. Toplamda 225 bin TL’lik para ödülünün dağıtılacağı STM CTF’23 için başvurular başladı.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde, Türk savunma sanayii ve “Siber Vatan”da yenilikçi ve milli çözümler geliştiren STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ., “Capture The Flag-CTF (Bayrağı Yakala)” etkinliğinin bu yıl 9’uncusunu düzenliyor. Bu yıl online olarak 27-28 Ekim’de gerçekleştirilecek olan etkinlikte, beyaz şapkalı hackerlar kıyasıya mücadele edecek. CTF23 heyecanı için başvurular ctf.stm.com.tr üzerinden başladı.

Bu yılki CTF’te yarışarak derece elde eden katılımcılar toplamda 225 bin TL’lik ödülün sahibi olacak. Yarışmada birinci olan takım 100 bin TL, ikinci olan takım 75 bin TL, üçüncü olan takım ise 50 bin TL para ödülü kazanacak. Kazanan takımlar ödüllerine, Siber Güvenlik Haftası kapsamında düzenlenecek törenle kavuşacak.

Siber zafiyetleri bulmak için mücadele edecekler

Siber güvenlik alanında yenilikçi yaklaşımıyla öne çıkan STM'nin, bu alana yönelik farkındalık yaratmak ve insan kaynağını geliştirmek amacıyla düzenlediği CTF, her yıl siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyen gençlerin ve siber güvenlik araştırmacılarının ilgi odağı oluyor. Türkiye’nin en uzun soluklu CTF’inde yarışmacılar, siber güvenlik zafiyetlerini bulmak ve sistemleri ele geçirmek için mücadele ediyor. CTF’te mücadele edecek yarışmacılar; kriptoloji, tersine mühendislik, web ve mobil uygulamalar gibi dallarda belirlenen siber güvenlik sorularını çözmeye çalışacak.

Geçen yıl 156 takım ve 613 yarışmacının mücadelesine sahne olan CTF finalinde, 200 yarışmacı ve 50 takım kozlarını paylaşmıştı. CTF’e katılarak derece başarısı gösteren yarışmacılar, STM’de staj veya kariyer imkanları da yakalıyor.

STM CTF Videosu için tıklayınız 

STM Hakkında

Savunma sanayiine mühendislik, teknoloji ve danışmanlık alanlarında 30 yıldır hizmet veren STM, bugün sahip olduğu temel kabiliyet ve teknolojilerini askeri deniz platformlarından taktik mini İHA sistemlerine, uydu çalışmalarından siber güvenliğe, büyük veri analitiğinden yapay zekâ uygulamalarına varan stratejik alanlarda kullanarak Türkiye'nin ve dost ülkelerin ihtiyacı olan kritik alanlarda çalışmalar yürütmektedir.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.