STM Milli Savaş Gemileri ve Taktik Mini İHA Sistemleri ile Körfez Bölgesi'nde Boy Gösterdi

08.02 2024

WDS 2024%20STM%20(5)

Türk savunma sanayiinde yenilikçi ve milli teknolojilere imza atarak, katma değeri yüksek ihracatlar gerçekleştiren STM, askeri deniz projelerini ve taktik mini İHA sistemlerini Körfez Bölgesi’nde sergiledi.

Türk savunmasının globeldeki önemli oyuncularından STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. modern ve milli teknoloji çözümlerini, World Defense Show Fuarı’nda (WDS-2024) Fuarı’nda Körfez Bölgesi ile buluşturdu.

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da 4-8 Şubat 2024 tarihleri arasında düzenlenen fuarda, farklı ülkelerden üst düzey pek çok askeri heyet, STM standında, milli savaş gemilerini ve taktik mini İHA sistemlerine yoğun ilgi gösterdi.

WDS%202024

STM, WDS-2024 Fuarında, Türkiye’nin ilk milli fırkateyn projesi İstif (İ) Sınıfı Fırkateyn, Pakistan Donanması için inşa edilen Denizde İkmal Tankeri (PNFT), Türkiye’nin ilk küçük boyutlu milli denizaltı projesi STM500; taktik mini İHA sistemlerinde ise, 10’dan fazla ülkeye ihraç edilen, Türkiye’nin ilk milli vurucu İHA’sı KARGU, geçen yıl ilk ihracatını yapan sabit kanatlı vurucu İHA ALPAGU ve TSK envanterinde başarıyla kullanılan mühimmat bırakan İHA BOYGA’yı fuarda katılımcıların beğenisine sundu. Çok sayıda üst düzey askeri heyet, WDS Fuarında, STM standını ziyaret ederek, proje, ileri çözümler ve iş birlikleri için detaylı bilgi aldı.

WDS 2024%20STM%20(2)

 

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.