STM, Milli Siber Güvenlik Fuarı’nda Bilişim Çözümlerini Paylaştı

01.12 2022

Siber%20G%C3%BCvenlik%20Haftas%C4%B1%20STM%20(1)

 

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi koordinasyonunda, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından düzenlenen, “3. Milli Siber Güvenlik Fuarı ve 5. Uluslararası Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı” 30 Kasım'da Ankara ATO Congresium’da başladı. Siber güvenlik ve bilişim alanında da, Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer alan STM, bütünleşik siber güvenlik çözümlerini fuarda katılımcıları ile paylaştı.

TSK’nın Siber Savunma Merkezi’nde STM İmzası

Etkinlik kapsamında 30 Kasım’da gerçekleştirilen "Yeni Sınır: Siber Savaş" panelinde konuşmacı olarak yer alan STM Genel Müdürümü Özgür Güleryüz, STM ana yükleniciliğinde yürütülen siber güvenlik projelerinden, platformların siber güvenliğine kadar pek çok konuda bilgi verdi.

Türkiye’nin ilk Siber Füzyon Merkezi STM-SFM’de, Türkiye’nin, kritik kurumların ve önemli şirketlerin verilerini, 7/24 esasıyla koruduklarını belirten STM Genel Müdürü Güleryüz, Türk Silahlı Kuvvetleri Siber Savunma Merkezi (SİSAMER) ve Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlar Daire Başkanlığı Bilgi Güvenliği Projeleri’ni başarıyla yürüttüklerini kaydetti.

Türkiye’nin önemli savunma platformlarının siber güvenliğinin sağlamasında STM olarak kritik görevler üstlendiklerini ifade eden Güleryüz, “Entegratör kimliğimiz ile de yerli siber güvenlik ekosistemine katkı vermeye devam ediyoruz” dedi.

Siber Güvenlik Haftası kapsamında, STM’nin siber güvenlik uzmanları da, 4 ayrı çevrimiç etkinlikte, eğitim verdi.

Siber%20G%C3%BCvenlik%20Haftas%C4%B1%20STM%20(4)

Siber%20G%C3%BCvenlik%20Haftas%C4%B1%20STM%20(3)

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.