STM "TEKNOFEST Karadeniz" Heyecanında Yerini Alıyor!

26.08 2022

Samsun Teknofest Key

Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında düzenlenmeye başlanan, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST heyecanı yeniden başlıyor. 

Milli mühendislik çözümleri ile STM de, 30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Karadeniz’de gerçekleşecek, ayakları yere basmayan festival TEKNOFEST’te yerini alıyor! 

Milli Mühendislik Sistemleri STM Standında!

STM, teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan TEKNOFEST Karadeniz’de milli mühendislik ürünlerini ziyaretçilerle buluşturacak. Bu muhteşem festivalde STM standında meraklıları için milli mühendislik kabiliyetleriyle üretilen Türkiye'nin ilk milli korvet projesi MİLGEM Ada Sınıfı Korvet, Türkiye’nin ilk döner kanatlı mini vurucu İHA’sı KARGU, Türkiye’nin ilk sabit kanatlı mini vurucu İHA’sı ALPAGU ve denizaltı maketleri sergilenecek.

Hayallerdeki Gemi ve Dronlar Hayat Bulacak

Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST Karadeniz boyunca STM standında özellikle çocuklara yönelik birçok etkinlik yer alacak. STM standında minikler hayallerindeki gemi, denizaltı, uçak ve İHA’ları kağıda dökerek yeteneklerini sergilerken keyif dolu vakit geçirecek.

Buna ek olarak çocuklara, Türkiye’nin ilk döner kanatlı mini vurucu İHA’sı KARGU ve Türkiye’nin ilk milli korvet projesi MİLGEM’in 3 boyutlu maketleri verilerek becerileri doğrultusunda tamamlamaları istenecek. STM’nin TEKNOFEST Karadeniz’deki etkinlikleri bunlarla sınırlı kalmayacak.

Dünyanın En İyi Drone Yarışçıları TEKNOFEST’te Belirleniyor!

STM yürütücülüğünde dünyanın en iyi drone yarışçısının belirleneceği World Drone Cup (WDC) heyecanı TEKNOFEST Karadeniz’de yaşanacak.  2019 yılında Londra’da düzenlenen Event Production Awards tarafından dünyanın en iyi spor etkinliği seçilen yarışmaya 26 ülkeden 32 en iyi sporcu katılacak ve dünyanın en iyi drone yarışçısı TEKNOFEST’te belirlenecek!

Birinciye 30 bin TL, ikinciye 20 bin TL, üçüncüye 10 bin TL para ödülü verilecek olan WDC’de pilotlar özel olarak hazırlanan zorlu parkurlarda, tasarım ve montajlarını kendilerinin yaptığı dronelerle mücadele verecek. 

Yıl içinde Kastamonu, Sinop ve Artvin’de düzenlenen zorlu etapların ardından Türkiye Drone Şampiyonası’nda 16 Türk yarışmacı finale kaldı. TEKNOFEST kapsamında Türkiye Drone Şampiyonası’nın final etabı da Samsun’da 30-31 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Bu büyük finalle, 2 isim WDC’de Türkiye’yi temsil edecek. 

Tüm bu heyecan verici etkinlikler ve daha fazlası için STM’yi TEKNOFEST Karadeniz’de D04 no’lu stantta ziyaret edebilirsiniz!

 

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.